Příčníky

Jak a proč koupit příčníky nebo střešní nosič?

Rozdíly mezi příčníky a střešními nosiči:

  • Střešní nosiče se instalují přímo na střechu auta, ale příčníky pouze na podélné nosiče( hagusy). Pokud má Váš vůz na střeše podélné nosiče tzv.hagusy,pak Vám stačí koupit příčníky.V opačném případě musíte mít střešní nosič.
  • Bez příčníků se neobejdete,když budete chtít připevnit na střechu Vašeho vozu střešní box,nosič kol,nosič lyží atd. V současné době se příčníky na auto rozdělují podle velikosti, tvaru, materiálu, ale i nosnosti. Měli byste si tedy uvědomit, co a jak často budete v budoucnosti nejvíce převážet na střeše svého vozidla, jakou budou mít přepravované předměty hmotnost a podobně.

Kvalita = delší životnost = vyšší investice

Příčné nosiče můžeme rozdělit na dvě základní kategorie – uzamykatelné a neuzamykatelné nosiče. Doporučujeme uzamykatelné nosiče = menší riziko odzicení,ale vyšší cena.

Při výběru příčníků byste se měli zaměřit také na délku příčníku, která je dána v centimetrech, například 120 cm, 130 cm a podobně. Důležitým parametrem je rozteč hagusů.

Materiál příčníků: pozinkované železo či hliník. Nejběžnější jsou příčníky hliníkové.

Výhody hliníkových příčníků:

  • lehkost
  • pevnost
  • nízká spotřeba
  • menší hlučnost

U levnějších typů musíte naopak počítat s vyšší spotřebou a větším hlukem během jízdy. Výhodou je univerzálnost, tzn. že nezáleží na tom, jakou zvolíte značku. Box na auto můžete mít od jiného výrobce než příčníky, ale i přesto bude vše pasovat tak, jak má. To oceníte zejména v případě, pokud hledáte nejlevnější varianty a na výrobci či značce vám vůbec nezáleží.

V naší půjčovně Vám příčníky na hagusy půjčíme nebo si je u nás můžete zakoupit.

Střešní nosiče pouze prodáváme .

Navštivte nás v naší prodejně v Jestřabí, kde Vám rádi poradíme s výběrem příčníků i střešních nosičů na Váš vůz.Více informací lze získat také mailem nebo telefonicky.